E rrallë/ Një breshkë gjigande në bregun e Durrësit

0
9

Një “mysafir” i rrallë ka vizituar Durrësin këtë mëngjes. Jo pak qytetarë të habitur e kanë ndërprerë për pak minuta ecjen e mëngjesit që t’i hedhin një sy apo t’i shkrepin një fotografi breshkës gjigande shumëvjeçare.

Breshka e pajetë peshonte rreth 70 kilogramë dhe është gjetur nga peshkatarët dhe kalimtarët në shëtitoren “Taulantia” në lagjen nr 1.

Ky është rasti i dytë, pasi po gjatë kësaj jave një tjetër breshkë u gjet në bregun e detit, po në këtë zonë.