Ekzekutoi Ardian Nikulajn në 13 sekonda, anglezi Mithan kërkon liri me kusht, ja çfarë vendosi Gjykata

0
290
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Britaniku Thomas Mithan sipas policisë shqiptare ishte pjesë e grupit të vëzhgimit të biznesmenit Ardian Nikulaj.

Me qëllim ekstradimi në Shqipëri, ai do arrestohej më 3 maj.

Pasditen e të enjtes Gjykata e Ekstradimeve në Londër mori në shqyrtim kërkesën Thomas Mithan për liri me kusht.

Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu raporton se gjykatësi Daniel Sternberg duke marrë në konsideratë se për çfarë ai akuzohet në Shqipëri nuk e pranoi kërkesën.

Siç edhe Top Channel ekskluzivisht raportoi paraditen e sotme, shqyrtimi kërkesës së Shqipërisë do të zgjasë për pesë ditë dhe do të zhvillohet në nëntor.

Në pritje të seancës kryesore të ekstradimit bashkë me Mithat do të vijojnë të qëndrojnë Steven Hunt, dhe shqiptari me nënshtetësi britanike Edmond Haxhia. Ndërsa Harriet Bridgeman për arsye se ka për t’u kujdesur për një fëmijë, dhe kundrejt një garancie 20.000 stërlina në seancën e datës 5 maj u la e lirë me kusht.

Zjarr Tv Ad