Elbasan/ Policia kontrolle të befasishme, zbulohet një lokal bastesh

0
63
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Policia e Elbasanit gjatë kontrollit të befasishëm ka zbuluar një lokal ku luheshin ende baste sportive.

Mësohet se është proceduar penalisht shtetasi me iniciale, L.SH, 53-vjeç pasi u akuzua për veprat penale, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Organizimi i lotarive të palejuara”.

Njoftimi i Policisë

Policia e Elbasanit, ka ushtruar kontrolle të befasishme në kuadër të zbatimit të planit të masave për evidentimin e ushtrimit dhe zhvillimit të kundraligjshëm të lojërave të fatit.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një monitor dhe një njësi.

Procedohet penalisht pronari i një subjekti shtetasi L. Sh., 53 vjeç, banues në Elbasan, për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Organizimi i lotarive të palejuara”.

Policia e Elbasanit do vijojë kontrollet e pandërprera në të gjithë territorin e Qarkut.

Policia e Shtetit fton cilindo të denoncojë falas në numrin 112 ose përmes aplikacionit ‘Komisariati Digjital’, çdo veprimtari të tillë të kundraligjshme, duke ju garantuar reagim të shpejtë dhe të paanshëm.

 

Zjarr Tv Ad