Eleminatoret e Europianit 2020, barazim 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri” mes Kosovës e Çekisë

0
8

Është mbyllur me barazim 1 – 1, pjesa e parë e ndeshjes mes Kosovës e Çekisë e vlefshme për kualifikueset për Evropianin 2020.

Çekët ishin të parët që kaluan në epërsi përmes Patrik Schick (16’), por gëzimi i tyre zgjati vetëm katër minuta kur Vedat Muriqi barazoi  shifrat në 1-1, dhe ndezi stadiumin “Fadil Vokrri”.

Në eleminatorët e Evropianit 2020, Kosova bën pjesë në grupin A së bashku me Anglinë, Çekinë, Bullgarinë e Malin e Zi.