Eleminohet me mjet prerës 19-vjeçari shqiptar/ Nuk u ka mbijetuar dot p*lagëve të marra…

0
8

Një v-rasje ka ndodhur mbrëmë rreth mesnatës, në qytetin e Gjilanit. Një person atje është th-erur me th*ikë dhe pas l*ëndimeve të marra ka humbur jetën.

Rastin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

“Me datë 23.10.2020 rreth orës 00:06, stacioni policor në Gjilan, kanë marrë një informatë se në rrugën “Gjon Sereqi” në Gjilan, është një person i l*ënduar ku dyshohet se është eleminuar me mjete të mprehta. Patrullat policore, i janë përgjigjur informatës dhe në vendin e ngjarjes, kanë gjetur v*iktimën E. S. (2001) . V*iktima është dërguar me urgjencë ne spitalin rajonal në Gjilan , më pas është dërguar në QKUK-në Prishtinë”, ka deklaruar Hashani.

Sipas Hashanit, deri tani nuk ka të a*rrestuar për këtë rast. Ndërkohë, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, trupi i v*iktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“Në vendin e ngjarjes ka dalë Prokurori i Shtetit , njësitë e hetimeve dhe forenzika rajonale. Rreth orës 01;55 nga QKUK, jemi njoftuar se v*iktima i dërguar nga Gjilani në Prishtinë, kishte ndërruar jetë . Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, trupi i pajetë, dërgohet në IML. Për momentin, askush nuk është a*rrestuar. Policia e Kosovës, po punon intensivisht në zbardhjen e rastit”, ka thënë Hashani.