EMRAT/ Ekzekutohen me armë zjarri dy vëllezër në Shkodër

0
91

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të shtune në qytetin e Shkodrës. Dy vëllezër janë ekzekutuar me armë zjarri, pranë banesës së tyre.

Viktimat janë vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilali, të cilët janë qëlluar me breshëri plumbash.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 10:00 në lagjen “Kiras” të qytetit të Shkodrës.

Ndërsa një makinë e djegur tip “Benz” me targa AA369RV, e cila dyshohet se është përdorur nga autorët, është gjetur në vendin e njohur si “Livadhe”.

Fora të shumta policia kanë rrethuar zonën dhe kanë nisur menjëherë hetimet për zbardhjen e ngjarjes.