EMRAT: Kush janë deputetët e pranishëm në mbledhjen e thirrur nga Bardhi dhe kush bojkotoi takimin

0
448
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ka nisur pak minuta më parë takimi i thirrur nga Gazment Bardhi, ku i janë bashkuar deputetët që mbështesin Sali Berishën.

Ndërkohë, deputetët e PD që mbështesin Lulzim Bashën nuk janë të pranishëm. Katër deputetë të tjerë, Jorida Tabaku, Petrit Doda, Ilda Dhori dhe Lefter Gështenja janë të pranishëm online.

Të pranishëm në mbledhje:

1. Gazment Bardhi;

2. Jorida Tabaku (është online, për shkak të një vizite pune në Estoni);

3. Dhurata Çupi;

4. Saimir Korreshi;

5. Dashnor Sula;

6. Lefter Geshtenja (është online, për shkak se ndodhet jashtë vendit);

7. Zheni Gjergji;

8. Qani Xhafa;

9. Helidon Bushati;

10. Ramadan Likaj;

11. Xhelal Mziut;

12. Flamur Hoxha;

13. Bledion Nallbati;

14. Agron Gjekmarkaj;

15. Ferdinand Xhaferaj;

16. Ervin Salianji;

17. Ilda Dhori (është online, pamundësi për të qenë fizikisht prezent);

18. Petrit Doda (është online, për shkak se ndodhet jashtë vendit);

19. Fatmir Mediu (PR);

20. Agron Duka (PAA);

21. Vangjel Dule (PBDNJ);

22. Dashamir Shehi (LZHK);

23. Greta Bardeli;

24. Ina Zhupa;

25. Isuf Çela;

26. Asllan Dogjani;

27. Bujar Leskaj;

28. Edi Paloka;

29. Kastriot Piroli;

30. Lindita Metaliaj;

31. Ludovik Hasanaj;

32. Sorina Koti;

33. Tomorr Alizoti;

34. Edmond Spaho;

35. Albana Vokshi;

36. Flamur Noka;

37. Oerd Bylykbashi;

38. Luan Baçi;

39. Tritan Shehu;

40. Sali Berisha;

41. Kasem Mahmutaj;

42. Elda Hoti

43. Emilja Koliqi

Mungojnë:

1. Shpëtim Idrizi (PDIU);

2. Mesila Doda (PDIU);

3. Nusret Avdullaj (PDIU);

4. Gëzim Ademaj (PDIU);

5. Agron Shehaj (ndodhet jashtë)

6. Orjela Nebiaj

Zjarr Tv Ad