“Erdha të largoj policinë”, studentët dëbojnë deputetin: Ik largohu

0
6

Studentët e Ekonomikut kanë larguar nga ambientet e universitetit, deputetin demokrat Luçiano Boci. Ata në një zë kanë thënë se nuk nevojë për mbështetjen e tij.

Ndërkohë, Boçi thotë se ka shkuar aty për t’i dalë në mbrojtje dhe për të larguar policinë.

“Do iki, do iki bashkë me policinë. Policia s’ mund të rrijë këtu”, ka thënë më tej deputeti. Por kjo nuk i ka bindur aspak studentët, të cilët janë irrituar.

“Ik, ik largohu”, dëgjohen studentët, të cilët këmbëngulin për largimin e Boçit.