Erion Braçe ofendon rëndë deputetin e PD pas debatit në Komisionim Parlamentar…

0
332
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputetët e opzitës kërkuan kohë që të studionin marrëveshjen për Portin e Durrësit si dhe praninë dhe raportimin e ministres së Financave, Delina Ibrahimaj.

Por, ndërsa në Komisionin e Ekonomisë, deputetët e PD-së kërkuan më shumë kohë për të studiuar materialet, maxhoranca këmbënguli në kalimin e projektligjit pa diskutime. 

Deputeti socialist, Erion Braçe teksa fliste për këtë marrëveshje pohoi se për këtë çështje s’ka asgjë për t’u fshehur, ndërsa debatoi me fjalor rruge me kolegun Edmond Spaho të PD, i cili përsëriti disa herë thirrjen që në komision të raportonte ministrja e Ekonomisë. 

Braçe nuk i mbajti nervat dhe këmbënguljes së Spahos iu përgjigj me “Ik pirdhu!”.  

Zjarr Tv Ad