Është vënë në pr*anga 43-vjeçari/ Policia zbardh v-rasjen e vitit 2015

0
8

Policia e Fierit, ka zbardhur pas 5 vitesh v-rasjen e një 82-vjeçari me mjete të forta, e ndodhur në Nëntor të vitit 2015-të. Për v-rasjen e Nevruz Likometës, është vënë në pr*anga shtetasi Skënder Krasniqi, me banim në Fier.

Njoftimi i plotë i Pòlicisë: Zbardhet dhe dokumentohet me prova ligjore, v-rasja e ndodhur më 22.11.2015, në qytetin e Fierit.

Kapet dhe ndalohet autori i v-rasjes së 82-vjeçarit.

Strukturat për Hetimin e K-rimeve në DVP Fier, pas një pune operative dhe hetimore intensive, kanë bërë të mundur dokumentimin ligjor të ngjarjes së ndodhur në datën 22.11.2015-të, në Fier, ku është v-rarë me mjete të forta pr*erëse shtetasi N. L., 82 vjeç, banues në Fier.

Pas rifillimit të çështjes penale, në bashkëpunim dhe kordinim me Prokurorinë Fier, u arrit sigurimi i provave ligjore dhe paraqitja e tyre në Gjykatë.

Nga specialistët për Hetimin e K-rimeve të R*ënda në DVP Fier, u bë ek*zekutimi i vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, e cila ka vendosur masën “Árrest në burg” për shtetasin S. K., 43 vjeç, banues në Fier, për veprën p*enale “V-rasja me paramendim”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.