Europa League, Milani përballë Arsenalit

0
237

Është hedhur mesditën e sotme në Nyon të Zvicrës shorti për 1/8 e Europa League, duke vënë përballë njëri tjetrit dy pretendentë për të fituar këtë kompeticion, Milan-Arsenal. Ndërkohe çiftet e tjera janë: Lacio Dinamo e Kievit. Leipzig-Zenit; Atletico Madrid-Lokomotiv Moskva; CSKA-Lyon; Marseille-Atletic Bilbao; Sporting-Plzen; Dortmund-Salzburg dhe Milan Arsenal. Ndeshjet e para të kësaj faze do të zhvillohen në datën 8 mars, ndërsa të kthimit pas një jave. Me 3 skuadra në këtë fazë të Europa League nuk është as Spanja, as Anglia apo Italia, por Rusia. Janë Lokomotika e Moskës, CSKA dhe Zenit që vazhdojnë ende ëndrrën në këtë kompeticion dhe sot presin të mësojnë kundërshtarët.