Eva i del kundër hapur Produksionit të Top Chanelit: Nuk ka dhunë por aty ka….

0
532
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Eva ka qene e vetmja qe ka perkrahur Luizin teksa ka nderhyre duke iu sulur Zhaklines dhe duke komentuar edhe fjalet e Dea Mishel: “Luizi gaboi por jemi duke i prere gjerat me thike.

Cfare ndodhi ketu kaq e madhe? Sic ndodh qe edhe femrat sulmojne femrat ketu, ndodh edhe qe meshkujt te sulmojne femrat. Jemi njerez por edhe po luajme. Pse duhet ta shtrojme ne aspektin e dhunes kete gje sepse spo e kuptoj fare.

Keto jane gjera qe ndodhin, natyrihst qe sjhane te bukura por pse duhet t’i presim keshtu dhe te dalim ne nje vendim kaq te madh sa po e beni”. Ermiona ka reaguar: “Po e beni shume te madhe dhe me duket sikur ne po duam dhunen ketu por seshte ashtu”.

Kujtojme qe Zhaklina eshte kapur keq me Ermionen per menyren se si u sollen ne ate situate mes Kiares dhe Luizit dhe Maestros: “Menyra se si ju nuk reaguat per ate qe ndodhi me Kiaren me duket e pabesueshme. Ndihmoni njera-tjetren dhe mbeshteteni. Ku eshte humanizmi, edukata, vlera qytetare…

Ne 30 vjet kemi bere shume pak per kete vend, duhet te bejme me shume. Mund te na ndihmoni dhe ne te tjereve jashte qe marim pergjegjesi per fjalet qe thoni dhe nuk thoni.

Pashe videon dhe situaten dhe me erdhi keq. Skena te turpshme. Po sikur Ermiona, vajzen tende dy djem do ta mbyllnin ne banjo sic dnodhi me Kiaren cfare do mendoje. Si mund te dalesh ne mbrojtje te mashkullit ketu?! A je nene ti?!”

Ermiona eshte pergjigjur: “Mos permend vajzat e mia!” Zhaklina ka nderhyre serish: “Po thua qe nje grua e dhunuar nuk duhet shpetuar se e ka lejuar dhe eshte pajtuar me kete gje?!

Cfare i bie qe ne te heshtim sepse nuk njohim dike? Ketu nuk flitet per Kiaren por respektin e te drejtave njerezore. Po flas per te gjitha grate qe na degjojne. Kjo loje ka momente dh*ne”.

Zjarr Tv Ad