Familja e Muhamed Alisë i bashkohet sot mijëra myslimanëve në lutjet për legjendën

0
911
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Familja e legjendës së boksit Muhamed Ali, iu bashkua mijëra njerëzve në lutjet tradicionale myslimane në ‘Freedom Hall’, Kentucky.

ali

 

Më shumë se 14,000 njerëz morën pjesë në shërbimin tradicional mysliman të xhenazes për tri-herë kampionin e botës në boks, i cili vdiq të premten në moshën 74 vjeçare.

ali2

Gruaja e tij, Lonnie, vajzat, Laila dhe Hana, dhe mesa Sydney, u fotografuan duke u dukur të ngrysura në shërbim, i cili shënon fillimin e dy ditëve të nderimit të sportistit i cili ishte konvertuar në fenë Islame, transmeton Gazeta Express.

ali3

 

 

Myslimanë të shumtë udhëtuan nga e gjithë bota për të qëndruar krahë për krahë në zonën e Kentucky, për t’i dhënë nderimet e fundit Alisë.

Një shërbim memorial ndërfetar është përcaktuar për të premten, ku do të marrin pjesë fytyrat më të njohura të botës. (b.an)

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad