Festa e Kurban Bajramit, ambasadorja Yuri Kim mesazh në gjuhën shqipe për gjithë besimtarët

0
21

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në gjuhën shqipe për festën e Kurban Bajramit. Ajo uron që për të gjithë besimtarët kjo festë të sjellë shpresë gëzim te ata dhe familjet e tyre.

“Gëzuar festën e Kurban Bajramit! Sjelltë shpresë, besim dhe gëzim për ju dhe familjet tuaja! Gëzuar Kurban Bajramin për të gjithë miqtë që e festojnë”, – shkruan Kim në Twitter.