Filloi në Delvinë, miell për vota. ‘Ja sa thasë mielli duhen për 4 vota’

0
6136

“Shqipëria që duam” e ka nisur fushatën e saj të blerjes së votave, këtë herë jo me para kanabisit, por me thasë mielli.

Kanë raportuar se gjatë ditës së sotme, furgonë me logon e PS-së dhe sloganin e tyre “Shqipëria që duam”, kanë nisur që të shpërndajnë miell.

Fotoja që shikoni është bërë mesditën e sotme në Delvinë .

Por sa po blihet vota duke përdorur thasë mielli? Siç kanë treguar qytetarët, jepet një thes mielli në këmbim të 4 votave. Kështu i bie që një familje mesatare shqiptare të blihet me një thes mielli me qëllim që të japë votën për PS-në që kjo e fundit të bëjë “Shqipërinë që duam” ose që duan ata.

Marre nga SYRI.net.