Finale derbi, Keidi Bare fiton Kupën e Spanjës me Atletico U21

1
752
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Keidi Bare ngriti lart Kupën e Spanjës për të rinj, teksa Atletico Madrid U21 mundi Real Madrid në finale. Mesfushori i kombëtares U21 është kapiten i madrilenëve të rinj dhe e mbyll më së miri aventurën me këtë skuadër, pasi tashmë e ka kaluar moshën.

keidi bare kupa e medalja
Lojtari fierak poston foton e Kupës dhe medaljes në Facebook

Ndeshja e luajtur në Palma de Mallorca u fitua 4-3 nga Atletico pas kohës shtesë, ndërkohë që koha e rregullt përfundoi 3-3.

Suksesi i djeshëm ishte i pari për Atletico U21 pas 58 vjetësh.

d.i.

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad