Fitore “pa nisur” dueli, Walt Harris gati për rekord

0
3

Jemi mësuar shpesh që të shikojmë fitore prej më të shpejtave.

Por duket se kjo e arritur nga Walt “The Big Ticket” Harris është për rekord. Vetëm 12 sekonda i kanë mjaftuar luftëtarit të UFC që të hedh në “knock-out” kundërshtarin e tij në oktagon, Aleksei Oleinik.

Teksa u rikthyer në ring pas një pezillimi të USADA, pasi rezultoi pozitiv në doping, Harris ishte i frymëzuar për të mposhtur Oleinik. Vetëm dy goditje, një kërcim dhe shkelm në fytyrën e kundërshtarit dhe ia … fitore mëse e merituar.