Fituan miliona nga bastet, sot masa e sigurisë për 30 nga 115 të arrestuarit

0
187

Gjykata e Tiranës pritet të japë sot masat e sigurisë për 33 nga 115 të arrestuarit në kuadër të operacionit “Fati i lojrave”.

24 të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë dhe 2 janë shpallur në kërkim

Janë sekuestruar 172 milion lekë të vjetra kompjutera  të lojërave të fatit, dhjetëra aparatë celular e aksesorë të tjerë që shërbenin për organizimin dhe implementimin e këtij aktiviteti kriminal.

Operacioni u ndërmor në 8 qarqe të vendit, Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Lezhë e Shkodër.

Në Tiranë dhe në qarqe u ushtruan 486 kontrolle në lokale dhe ambiente që dyshohej se zhvillohej kjo veprimtari kriminale.

Në Tiranë janë arrestuar 84 administratorë dhe menaxherë të lokaleve ku organizonin lojërat e fatit dhe kishin vënë në dispozicion të ambienteve për zhvillimin e këtij aktiviteti të paligjshëm.

Trupi gjykues pritet të japë masën e sigurisë për personat si më poshtë

-Amarildo Kallallari

-Erjon Muja

-Axhildo Kashari

-Igli Oboni

-Taulant Preçi

-Isuf Tato

-Denis Hysko

-Krejstjano Jaiçari

-Arjan Tasellari

-Erjon Kreka

-Drini Gora

-Igli Spaholli

-Redinel Hamolli

-Ledion Aliçka

-Klevis Dedja

-Edrian Myftari

-Sokol Myftari

-Endrit Osmanaj

-Dritan Dema

-Gerald Frroku

-Samuel Buziu

-Mario Ylli

-Ilirjan Mustafa

-Ali Çaushi

-Klajdi Kuqo

-Kostandin Delilaj

-Enes Saliaj

-Julian Kasaj

-Elvis Brahimi

-Melazim Hykaj

-Romir Hamitaj

-Klajdi Toska