Flet turisti irlandez që rrahu turqit: Po të ishin burra… (VIDEO)

0
689
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

https://www.youtube.com/watch?t=121&v=auOT24-JG_s
Turisti irlandez, i cili dje pushtoi mediat botërore me sherrin që bëri mr tregtarët e Stambollit, ka folur rreth ngjarjes.

Sipas tij, gjithçla nisi kur ai kërkoi të merrte një shishe me ujë nga frigoriferi por që më pas të gjitha shishet ranë në tokë duke acaruar tregtarin turk.

“U kërkova falje, pasi janë gjëra që ndodhin dhe u befasova me atë që ndodhi më pas”, tha Mohammed Fadel Dobbous, shkruan “Mirror”.

Sipas tij, tregtarët duhet të ziheshin me grushta dhe jo me sende të tjera.

Ai është shprehur se është vetë mysliman dhe nuk duhej të kishte ndodhur e gjithë kjo për një shishe ujë.

Zjarr Tv Ad