Formacionet e Milan-Juventus, 15 mijë femra në stadium

0
20
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Sa I takon formacioneve, Allegri nuk ka të gatshëm katër lojtarë, Barzagli, Cuadrado, Benatia, Mandzukic ndërsa Gattuso nuka mundësi të përdore lojtarë si Bonaventura, Biglia e Caldara. Juventus pritet të luajë me një formacion 4-3-3 teksa faza offensive pritet ti besohet treshes Bernardeschi-Ronaldo e Dybala. Nga ana tjeterë kuqezinjte do të luajnë ne pjesen me te madhe me të njëjtin formacion që mundën Sampdorian së fundmi në kupë ku bie në sy nga minuta e parë në fushë blerja e re Paqueta. Problemi me serioz i minutes se fundit vjen nga Higuain i cili thuhet se eshte me grip dhe mund te qendroje ne stol per ti dhene mundesi Cutrones te jete nga minuta e pare ne krah te Castillejos dhe Calhanoglu. Intersant është fakti që pas shumë debatesh është vendosur që të lejohet prania e femrave të pashoqëruara në stadium. 15 mijë femra pritet të jenë në stadium për të zënë ¼ e impiantit që mbannë total 60 mijë vetë dhe është një stadium përrallor.

 

 

Zjarr Tv Ad