Formacioni i Shqipërisë kundër Turqisë

0
92

Kombëtarja shqiptare zhvilloi pasditen e sotme seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për dy takimet e muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Panucci e ka të qartë katërshen e mbrojtjes, Hysaj, Ismajli, Gjimshiti dhe Aliji. Ndërsa në mesfushë pritet të rreshtohen Xhaka, Kaçe, Abrashi, mbështetur nga krahët me Grezda dhe Uzuni. Në qendër të sulmit do të luajë si titullar, Armando Sadiku. Ky është formacioni i mundshëm i projektuar nga Panucci për sfidën ndaj Turqisë në “Loro Boriçi”:

—————– Berisha —————-

Hysaj — Ismajli — Gjimshiti — Aliji

Xhaka ——- Kaçe——— Abrashi

Grezda ————————– Uzuni

—————— Sadiku —————-