Formula 1/ Mercedes zbulon makinën e sezonit të ri

0
6

Mercedes Benz ka zbuluar makinën që do të përdor në sezonin 2019 të Formula 1.
Njëvendëshja britanike quhet “W10” dhe do të tentojë të dërgojë në 3 numrin e titujve radhazi për konstruktorë dhe në shtatë atë të pilotëve radhazi.

“2018 ishte një vit i madh, por unë ndihem sikur 2019 mund të jetë edhe më i mirë. Dua të arrij më shumë. Dua të bëj akoma më mirë dhe të vazhdoj të jem në maja. Ndihem energjik dhe jam gati të sulmoj “,-tha Hamilton.

Si në sezonin e shkuar, edhe këtë sezon për skuderinë britanike do të garojnë Lewis Hamilton dhe Valteri Bottas.