FOTO-GALERI/ Ku po i kalojnë pushimet futbollistët me partneret e tyre

0
1493
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Qershori është muaji kur futbollistët kanë kohë për të pushuar. Pas një sezoni të gjatë dhe të lodhshëm, vendin e fushës e zënë plazhet. Kur temperaturat janë duke u rritur ndjeshëm, lojtarët e Superiores kanë nisur “arratisjen”.

Të paktë janë ata që kanë zgjedhur Shqipërinë, pasi pjesa dërrmuese kanë zbarkuar në Turqi, Francë apo Itali.

Bicaj me të fejuarën ReisaBicaj me të fejuarën Reisa

Mbrojtësi i Partizanit, Ditmar Bicaj, me të fejuarën e tij Reisa kanë zgjedhur Belekun për këtë verë. Momentet e tyre të relaksit nuk kanë ngurruar që t’i fi ksojnë me këtë foto, ku të dy duken tejet në formë. Sabjen Lilaj dhe Emiljano Vila kanë harruar rivalitetin për titullin dhe bashkë me të dashurat e Lojtarët e Superiores dhe Kombëtares shqiptare momente relaksi me të dashurat, shkodranët “të fiksuar” pas qenve zemrës vendosën që pushimet e tyre t’i kalonin në ishullin helen të Santorinit.

13414719_10208598255610426_820417015_n

Arbnor Fejzullahu “shkrihet” i tëri. Edhe këtë herë, pa drojë shfaq hapur ndjenjën për të Fatlindën e tij. Ata së bashku kanë nisur një tur në Europë dhe nga Zvicra kanë vizituar edhe Milanon.

Fejzullahu me partnerenFejzullahu me partneren

Gerhard Progni nuk u ka shpëtuar skenave të ëmbla mes puthjeve në Paris me Arizanën e tij. Ky çast me kullën “Eiffel” në sfond do të mbetet gjatë në memorien e tyre.

Progni... “From Paris with love”Progni… “From Paris with love”

Ylli Shameti ka “rrëmbyer” bashkëshorten e tij Elda për t’u qetësuar në plazhet e Selanikut, në Halkidi konkretisht.

Shameti me bashkëshortenShameti me bashkëshorten

Në Greqi, edhe qendërmbrojtësi tjetër i Kukësit, Renato Malota. Sikundër duket edhe në këtë fotografi , dashurinë e tij me Gladiolën lezhjani ka dashur ta fi ksojë edhe te “Kanali i Dashurisë”.

13401240_10208598258210491_1962916070_n

Mesfushori brazilian i Partizanit, Felipe Gomes, dhe e dashura e tij Fernanda kanë zgjedhur Italinë, ndërsa argjentinasi Torasa ka menduar që bashkë me miqtë të shijojë akulloren në këtë periudhë të nxehtë vere.

Filipe GomesFilipe Gomes

Ditë qetësie pranë familjes po kalon edhe Nevil Dede.

Nevil DedeNevil Dede

Ai është zhvendosur në Sarandë, por duket qartë se nuk i ndahet shpirti nga futbolli dhe Tirana dhe kjo kuptohet nga gazeta që ka në duar. Teksa ka qenë duke lexuar artikullin për Elis Bakajn, bashkëshortja i ka shkëputur disi vëmendjen për të fi ksuar këtë foto, raporton Panorama Sport.

Me “Panorama Sport” në duar janë edhe Edon Hasani, Eni Imami, Florind Bardulla dhe Ansi Nika, të cilët, edhe pse me pushime të shkurtra, janë kureshtarë të lexojnë lajmet e ditës. Djemtë fundjavën e kanë kaluar në Dhërmi, ndërsa Hasani me vete ka marrë edhe qenushin e tij. Pas fi timit të trofeut të Kupës, shkodranit i lejohet edhe një puro…

13393104_10208598258170490_849583525_n

Erjon Vucaj dhe Arsid Kruja ashtu si patrioti i tyre shfaqin hapur dashurinë për kafshët, të cilët, duke ecur me makinë, fi ksojnë edhe një foto, që e kanë shpërndarë në “Instagram”.

Edhe për djemtë e Kombëtares shqiptare ka pak kohë për relaks para nisjes së Europianit. Fundjava ka qenë pushim, ndaj dy kavajasit Sokol Cikalleshi dhe Andi Lila janë “shkëputur” nga grumbullimi për të qëndruar me Kornelian dhe Ornelën. Ndoshta ky takim para Francës mund të jetë një ogur i mirë për kuqezinjtë tanë…/a.m.

Sokol CikalleshiSokol Cikalleshi

13384880_10208598255650427_62351848_n

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad