FOTO/ Ja cilët janë dy autorët e dyshuar që grabitën dhe vranë të moshuarin në Mallakastër

0
167
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Dy personat në foto janë Musa Gudo dhe Ervis Halimi, grabitësit dhe vrasësit e 89-vjeçarit Çaush Shehaj në fshatin Klos të Mallakastrës. Dy autorët e ngjarjes janë arrestuar nga Policia.

Dy personat në fjalë mësohet se nën kërcënimin e armës grabitën të moshuarin të cilin e dhunuan barbarisht. Ky i fundit ndërroi jetë sot në spital për shkak të dëmtimeve të marra.

Duke u rikthyer tek autorët, njëri prej tyre, konkretisht Musa Gudo nuk është i panjohur për autoritetet pasi në vitin 2020 ai ishte dënuar me 2 vite burg, pasi u shpall fajtor për përdhunimin e një vajze 23-vjeçare në Fier.

Zjarr Tv Ad