“Ky qytet mahnitës”, Meta mesazh ndryshe nga Prizreni

0
4

Presidenti i Republikës iu ka uruar shqiptarëve një mbrëmje të këndshme me një foto të shpërndarë nga qyteti i Prizrenit. Kreu i shtetit shprehet se Prizreni është dhe do mbetet një qytet mahnitës.

Gjatë ditës së sotme Meta ishte në Tropojë, së bashku me kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Ashtu siç e ka bërë edhe herë të tjera, Meta ka qëndruar në qytetin e Tropojës para shtatores së  heroit të demokracisë, Azem Hajdarit.

“Të dashur miq, ju uroj një mbrëmje të bukur nga Prizreni, ky qytet mahnitës!”-shkruan Meta.