FOTO/ Mediat serbe “shpërthejnë” pas fitores së Kosovës: I ashtuquajturi ekip …

0
21

Përfaqësuesja e Kosovës mori një fitore komode 2-1 ndaj Republikës Çeke, e cila i ngjiti përkohësisht në vendin e parë në grupin A kualifikues të Euro 2020. Golat e Muriqit dhe Vojvodës zhvlerësuan golin e Schick. Gjithsesi, ky rezultat nuk është pritur mirë nga shtypi sportiv në Serbi.

“B92”  në serbisht shkruan se “i ashtuquajturi ekip i Kosovës ka mundur Çekinë me rezultat 2-1, duke vazhduar kështu ecurinë e jashtëzakonshme pa humbje.

Një koment i tepër ky, që tregon edhe njëherë mllefin që mediat serbe kanë kundrejt ekipeve përfaqësuese të Kosovës. Pas katër takimeve, Kosova ka grumbulluar 8 pikë, një më pak se Anglia, kundërshtari i Dardanëve mbrëmjen e 10 shtatorit.