Fotot/ E pabesueshme, gruas i hiqet tumori që peshonte 100 kg

0
865
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Në Uttar Pradesh të Indisë, një gruaje i kanë hequr nga barku tumorin gjigant, pesë vite pasi ka filluar t’i rritet.

Devi Kamlesh është dashur të përballet me gjendjen e dhimbshme, pasi burri sa nuk e ka lejuar të shkojë të doktori sepse gjendja e tyre ekonomike ishtë shumë e dobët.

Tumori 1

Gruaja 45-vjeçare, ka pranuar të qëndrojë e mbyllur në shtëpi dhe të përballet me gjendjen, që nganjëherë ka qenë e padurueshme dhe e ka lënë në agoni.

Mirëpo ajo ka vendosur të vizitojë doktorin, në mënyrë që të heqë këtë tumor që i ishte rritur sa një elefant i porsalindur.

Ekipi i mjekëve e kanë futur atë shpejtë në operacion pa asnjë shpagim monetar, vetëm që ta shpëtojnë.

Tumori 3

Stafi që kryen operimin me sukses, janë mahnitur kur e kanë peshuar këtë masë e cila ishte e rëndë 97 kilogram.

Sipas një krahasimi, ajo mbante peshën e njëjtë, sikurse të ishte shtatzënë me 28 bebe./a.m.

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad