Futbollisti i kombëtares, Rei Manaj dëmtohet rëndë dhe kalon natën në spital

0
5

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Rei Manaj është bërë protagonist i një dëmtimi të rëndë mbrëmjen e së premtes në ndeshjen e kampionatit spanjoll ku Albasete u përball me Granadën. Ishte minuta e 30-të kur ndodhi ky incident që e la pa ndjenja sulmuesin shqiptar. Menjëherë më pas ai është dërguar për në spitalin e qytetit për t’u mbajtur nën kontroll. Informacionet zyrtare vijnë vetëm nga skuadra, e cila bën me dije se Manaj ka kaluar mbrëmjen në spital ku i është nënshtruar kontrolleve më të detajuara pas goditjes në kokë.