Futbollisti i Partizani merr çmimin prestigjoz

0
5

Shoqata “Sporti na Bashkon” në bashkëpunim me gazetarët sportiv, kanë përzgjedhur për edicionin e radhës të këtij aktiviteti lojtarin e Partizanit, Bruno Telushi.  Mesfushori energjik i të kuqve autor edhe i 5 golave në këtë sezon, përgjatë muajit Shkurt është vlerësuar si lojtari më i mirë i Kategorisë Superiore, dhe trofeu i është dorëzuar sot përpara seancës stërvitore.  Bruno Telushi është lojtari i parë i Partizanit që shpallet fitues i kësaj ankete të përmuajshme, në këtë edicion futbollistik.