Gafa historike e deputetit të PS-së, ngre në qiell të dërguarin e Sulltanit

0
47
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu, ka dashur të përkujtojë heroizmin e dibranëve 170 vite më parë, por e ka tradhëtuar padituria. Ideja ka qenë e mirë, por realizimi ka dështuar duke bërë hero pashain që çoi Sulltani për të nënshtuar dibranët. Kësisoj, Gogu ka bërë hero të Dibrës Hajredin Pashën. Një gafë e rëndë për një politikan që është kapur menjëherë nga përdoruesit e rrjetit, që kanë nisur sulmet dhe talljet.

Gafën e rëndë e kanë kapur shumë komentues, madje njëri prej tyre ka postuar edhe këngën e njohur dibrane, duke u shprehur:
“Ashtu rutine….

Ai momenti kur njeriu kupton se cfar analfabetesh ka parlamenti yne …..

O zogu….po te jap textin ta lexosh nese di shkrim edhe lexim ….per ” heroin ” tend ….apo per sektin tuaj rilindas cdo legen i historise tone eshte hero….

Ky eshte teksti i kenges dhe me gjej heroin o ndriçuesi i rilindjes ..”-thotë komentuesi dhe boton vargjet e këngës:

Hajredin Pasha o po vjen o Radikes
Valle o ku jan o k’to malet e Dibres

Valle ku jan o k’to male e Dibres
Bejn’ o kuvend o mo n’ ate fushe t’Gjorices

Ne fushe t’ Gjorices o mor te kalaja
Hajredin Pashen e ka gjet belaja

Se belaja pashen c’e ka gjete
Malet e Dibres more ka lidhe bese

Kane lidhe bese o, kane lidhe o te tane
Turkut Dibren o mos me ja lane

Hajredin Pasha o mor’ ky hutaq e
S`lidhet Dibra more me kerbaçe

Hajredin Pasha ku e ke o ushtrine
Malete Dibres o mor’ mi kan’ gri

N’Malet e Dibres o kane mbet te tane e
Nuk jane pak o mor po 12000 mije e…”

Deputeti i PS-së e ka kuptuar gabimin e rëndë dhe menjëherë ka edituar postimin, por dëmi ka mbetur.

Zjarr Tv Ad