Gala vajza e Robert Aliaj fituese e “The voice Kids” në Belgjikë

0
24

Këngëtarja e re shqiptare, Gala Aliaj, ka fituar edicionin e vitit 2020 të garës prestigjioze “The Voice Kids” në Belgjikë.

Ajo të premten arriti triumfin në finalen e madhe duke interpretuar këngët “Goodbye Yellow Brick Road” nga Elton John dhe “Make You Feel My Love” nga Adele.

“The Voice Kids” në Belgjikë edicionin e parë e kishte pasur në vitin 2014.Aliaj fitoi edicionin e pestë.