“Gaz Bardhi nuk përfaqëson as Pashkon e as Imamin”/ Plas debati në studio mes Kullurit dhe Lelës

0
118
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gjetjet e “Barometrit” për situatën politike në vendin tonë u komentuan këtë të premte në emisionin “Barometri” në Euronews Albania.

Analisti Ervin Kulluri tha se lideri historik i PD-së korrigjoi gabimet e veta. Më tej ai shtoi se Gazment Bardhi nuk përfaqëson në PD atë që përfaqësonin Ben Imami apo Pashko, të cilët u përjashtuan kohë më parë nga partia.

“Ndodhën tre gjëra, u rilegjetemua lidershipi i partisë për shkak se korrigjoi gabimet e veta. Përjashtimin e Imamit, Pashkos, Rrulit të gjithë grupeve që ishin goditur në parti, u dha mesazhi i kundërt, u reflektua nga Berisha dhe lidershipi i partisë. Ky ishte bashkimi, nuk ishte bashkimi Gaz Bardhi sepse ai nuk përfaqëson as Imamin as Pashkon”-tha ai.

Zjarr Tv Ad