Gazetari i njohur tregon rolin që kishte Xhelal Mziu në humbjen e Kamzës: Balliu iu fut një beteje të vështirë

0
185
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gazetari Lavdrim Lita thotë se deklaratat e opozitës për blerje votash tani që zgjedhjet kanë mbaruar janë vetëm një alibi për humbjen.

Lita u shpreh se humbja me një diferencë të madhe prej 10 mijë votash në Kamzë, që është një bastion i djathtë lidhet me kandidatin jo të përshtatshëm nga “Bashkë fitojmë”, por edhe mos përfshirja e Xhelal Mziut në fushatë.

“Sa i përket Kamzës, më vjen keq për Balliun që iu fut një beteje kaq të vështirë. Kandidati nuk i përmbushte të gjitha kritere në Kamzë.

Rakip Suli është dribran, komuniteti më i madh në Kamzë është dibran, kandidati tjetër nuk u përqafua nga komuniteti.

U tjetërsua edhe ndikimi Xhelal Mziut që nuk u përfshi në zgjedhje dhe diferenca e madhe prej 10 mijë votash është shumë në një bastion të PD”, tha Lita.

Zjarr Tv Ad