Gjendet e mbytur killerja e El Çapos, njihej si ‘Kardashiani’ i karteleve

0
93

Është gjendur e vdekur në një shtepi në Isla Musala, Meksikë, vrasësja me pagesë e El Çapos, ish kreut të bandës së Sinaloas, e njohur si ‘Kim Kardashiani’ i karteleve.

Autoritetet lokale njoftuan se vajza 35-vjeçare është gjetur e vdekur në shtëpinë e të dashurit të saj, në shtetin Sinaloa të Meksikës.

Në bazë të analizave mjekësore, vdekja ka ndodhur për shkak të bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes.

Në trupin saj është gjetur një prani e lartë droge dhe alkooli, ndaj nuk është ende e qartë nëse fryma i është bllokuar aksidentalisht, apo nga mbidoza.