Gjendet i braktisur në Shëngjin, jahti i një milioneri turk

0
15

Është gjetur një jaht luksoz nga policia kufitare e Shëngjinit ditën e sotme. Jahti u gjet me dy motorrat e ndezur dhe po lundronte në momentin kur është gjetur nga një peshkarexhe e cila e rimorkoi deri në Shëngjin.

Jahti ishte i tipit ‘Catamaran’ i gjatë 13 metra dhe i përket një milionieri turk pasi u gjetën pasaporta e pronarit si dhe dokumentacione të tjera. Jahti është ankoruar në portin e Shëngjinit dhe kanë nisur hetimet.