Gjeni ndryshimin, dje dhe sot?

0
615
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

I pari (Jurxhin Kulla) rrihet barbarisht nga shefi antidroges ne policins e Korces.

I dyti (Edi Rama) rrihet barbarisht nga te panjohur

PSE E MASAKROI DJE NATEN POLICIA KETE DJALIN BRENDA KOMISARIATIT TE KORCES???
Jurxhin Kulla, 31 vjec po rrinte jashte nje lokali, aty futet brenda nje grup i armatosur civilesh me nje makine pa shenja dalluese dhe ky sa e sheh largohet me hap te shpejte, e sheh njeri nga ata qe eshte shefi i antidroges dhe i vihet nga mbrapa, pas 20 metrash shefi bertet ndalo dhe njekohesisht qellon me arme 5 here ne mes te KORCES (ne kundershtim me ligjin si te qelluarit me arme dhe si distanca nga paralajmerimi me goje dhe ne te shtene edhe sikur te lejohej te qellohej). Jurxhini ndalon! Shefi i ve prangat mbrapa dhe ashtu e fut te makina e Jurxhinit. ASNJE REZISTENCE. I kontrollojne makinen dhe s’kane cfre ti gjejne se s’ka lidhje as me kontrollin e policise dhe as me lokalin ku gjths nuk gjejne gje (presion per ti mbyll lokalin per te favorizuar nje lokal tjeter llotosport aty prane). E mbajne gjithe kohes me pranga mbrapa dhe e cojne ne Komisariat. Sic e ka zakonin Policia Korce, e masakrojne me pranga lidhur. Me pas djali i thote qe do ti denoncoje. Atehere shkojne dhe i bejne kontroll banese 2 ore rresht pa mandat. Kuptohet nuk i gjejne gje. Pastaj shkojne ne Komisariat ku Jurxhinin nuk i lejohet kontroll mjekoligjor dhe ashtu me pranga e kercenone perseri nderkohe policet debatojne midis tyre se si te rrahin njeri tjetrin per te gjetur nje justifikim. Jurxhini vazhdon te qendroje brenda ne qeli derisa policia te gjeje nje zgjidhje se si te shpetoje nga krimi qe ka

Zjarr Tv Ad