Gjetan Keta zbulon kundërshtarin dhe vendin e ndeshjes

0
11

Pasi u shpall Kampion Bote për peshat e mesme të Federatës WBU, boksieri shqiptar, Gjetan Keta do të zbres sërish në ring.

Statusi i plotë:

Pershendetje miq.
Kur ne sportin e boksit arrin ne nivelet të larta, pergjégjésite shtohen dhe kalojne përmasat e pasionit. Aq me i veshtiré behet kur të mungon publiku i zjarrte shqiptare qe neve na ka mbeshtetur gjithmonë.!
Pas pritjes së gjate per tu ndeshur kundra boksierit gjerman Vincent Feigenbutz qe Gjetani humbi ne vitin 2016 dhe ai perseri nuk pranoi, Gjetani Mike Gjetan Keta pranoi ftesen per tu ndeshur ne Spanje me dt 9 mars kundra PABLO DANIEL NIEVAS qe ndeshjen e fundit e humbi kundra gjermanit te pathyeshëm deri me tani Jürgen Brähmer.
Sigurisht qe publiku i zjarrte shqiptare do te na mungoj ne Madrit-Spanje, por ne do perpiqemi me shume pune dhe perkushtim tju nderojme me fitore.