Gjiganti turk shfaq interes për talentin e kombëtares

0
7

Sezoni aktual pritet të jetë ai i fundit në kampionatin italian.  Bëhet fjalë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Kastriot Dermaku, i cili është vënë në krye të dëshirave të gjigantit turk, Besiktas. 27 vjeçari është në fund të kontratës me skuadrën aktuale, Cosenza dhe kjo e bën akoma më tërheqës këtë operacion. Dermaku, i cili ka një vlerë në treg rreth 350 mijë euro, ka luajtur 31 ndeshje këtë sezon, dy dhuruar dhe 2 asiste. Interes për shqiptarit ka shfaqur edhe Bologna e Sassuolo.