Gjirokastër/ Plagoset rëndë në punë 34 vjeçari

0
6

Një 34-vjeçar është aksidentuar gjatë punës. Ngjarja ka ndodhur në Gjirokastër dhe sipas informacioneve i plagosuri është shtetasi Menti Cobo nga Berati.

Mësohet se punëtori është dëmtuar me sharrë, ndërsa ndodhet në spitalin rajonal të Gjirokastrës “Omer Nishani”.

Për shkak të plagëve të rënda, 34-vjeçari pritet të dërgohet me helikopter në Tiranë.