Gjykata lë në burg Orges Xhelilin, plagosi me thikë kryebashkiakun e Divjakës dhe shoferin

0
6
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Arrest me burg ka dhënë Gjykata për Orges Xhelilin, i cili plagosi me thikë Fredi Kokoneshin, kryetar i Bashkisë së Divjakës dhe shoferin e tij Gazmir Bullarin.

Xhelili është lënë në burg nën akuzën për “vrasje me paramendim”, për ngjarjen e ndodhur më 11 nëntor.

Kujtojmë që Orges Xhelili ish-punonjësi i IT në Bashkinë e Divjakës, i gjatë debatit ka qëlluar kryebashkiakun socialist Fredi Kokoneshi. Menjëherë ka ndërhyrë shoferi i këtij të fundit, shtetasi Gazmir Bullari, i cili po ashtu ka marrë plagë të shumta.

Zjarr Tv Ad