Goditi me mjete të forta në kokë tre persona, pranga 28 vjeçarit

0
677
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një i ri nga Fieri i cili dyshohet se vuan nga probleme mendore është arrestuar nga policia pasi ka goditur me sende të forta në kokë tre persona. Mësohet se në pranga është vënë Roskion (Arsen) Plaka, 28 vjeç, banues në fshatin Vidhishtë.

Arrestimi i tij u bë pasi më datën 17.12.2016, në qytetin e Roskovecit, pa asnjë motiv, ka goditur me sende të forta në kokë 19 vjeçarin H.P., banues në fshatin Kurjan.

Por nuk mjafton me kaq, pasi in riu gjithashtu më datën 15 dhe 16 dhjetor, pa asnjë motiv, ka goditur me sende të forta në kokë edhe shtetasit: B.Gj., 53 vjeç, banues në Roskovec dhe E.Z, 21 vjeç, banues në fshatin Luar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Plagosje e lehtë me dashje”.

Zjarr Tv Ad