Grabitën disa biznese në Tiranë/Policia po punon mbi indetifikimin e ngjarjes

0
15

Është grábitur gjatë natës një firmë reklamash në zonën e Kodër Kasharit në Tiranë. Persona ende të paidentifikuar nga ana e pòlicisë kanë vjèdhur kasafortën e kësaj kompanie, ndërkohë që paraprakisht mësohet se brenda saj kanë qenë rreth 2 milionë lekë të vjetra.

Pòlicia ka sekuestruar kamerat e sigurisë së subjektit në fjalë, dhe po punon për identifikimin e autorëve.

Dyshimet janë se personi në fjalë të jetë ndihmuar nga punonjës të vetë firmës, ndërkohë që hetimet vijojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.