Greqi, tjetër tërmet i fuqishëm shkund vendin

0
25

Greqia nuk po gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në shtetin fqinj.  Termeti me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orën 05:25 të mëngjesi të sotëm në një zonë detare 65 kilometra në jug-perëndim të Zakynthos.

Sipas mediave lokale, tërmeti  kishte një thellësi prej 2 km dhe llogaritet si tërmeti më i fuqishëm në Detin Jon.