Hetimet policore, gardisti e vrau gruan pasi kërkoi të futej në punë

0
96

Dyshohet se krimi në familje i ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Alliasit në Tiranë, ka ndodhur pas konflikteve mes bashkëshortëve, gardistit Alket Arapaj dhe gruas së tij, pasi kjo e fundit donte të fillonte punë.

Dyshohet se ka qenë mos dakordësia e 44-vjeçarit që e shoqja Ervilma Seferaj, 36 vjeçe, të fillonte punë, ajo që ka çuar në krimin tronditës.

Mësohet se vrasja ka ndodhur në kuzhinë, në katin e katërt të pallatit ku jetonte çifti.

Ishin fqinjët ata që lajmëruan policinë për krimin e ndodhur, teksa vajza e mitur e çiftit ishte në gjumë.

Mësohet se vogëlushja është marrë nga familja e nënës së vrarë, ndërsa i ati u arrestua.

Policia tha zyrtarisht se 44-vjeçari Alket Arapaj, punonjës në Gardën e Republikës, në banesën e tij, rreth orës 06.00 të mëngjesit të kësaj të marte, me armën e shërbimit ka vrarë gruan e tij.

Mësohet se Arapaj ishte besimtar mysliman dhe ndiqte rregullisht ritet fetare, ndërsa gruaja ishte e mbuluar.

Prej afro 20 vitesh ai ishte pjesë e Gardës së Republikës me gradën “Kapiten”.

Fqinjët e çiftit thonë se ishin bashkëshortë model, duke hedhur dyshime se ngjarja mund të ketë qenë aksidentale, pasi nuk e besojnë dot që Arapaj të ketë vrarë të shoqen.

44-vjeçari u arrestua pak pas krimit nga efektivët e komisariatit Nr.4 të policisë, në bashkëpunim me Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat.