Hidhet shorti per Uefa Europa League dhe Uefa Champions league, ja kush jane kundershtaret e skuadrave tona.

0
2310

Eshte hedhur sot ne oren 13:00 shorti per kompeticionet Europiane ku shkuadrat tona kane mesuar edhe kundershtaret e tyre. Skuadra me me fat ashtu sic edhe pritej ka qene Skenderbeu qe ashtu sic pritej do te perballet me nje kundershtar teper modest sic eshte UE Sant Hulia nga Andorra me korcaret qe do ta luajne ne shtepi takimin e pare. Edhe kryeqytetasit e Partizanit do ta luajne ndeshjen e pare si prites dhe perballe do te kene Bullgaret e Botev Plovdiv. Tirana eshte skuadra qe ka patur me pak fat me goglat pasi ka peshkuar Izraelitet e Makabi Tel-Aviv, me ndeshjen e pare qe do te luhet ne Izrael. Ndersa dy skuadrat e tjera Shkendia e Tetoves dhe Prishtina do te perballen perkatesisht me Moldavet e Dacia Kishinjev  dhe Suedezet e IFK Norkoping. Ne Champions kampionet e Kukesit do te perballen me Mldavet e Sherif Tiraspol ndersa Trepca 89 ka peshkuar modestet e Vikingur nga Ishujt Faroe nje rival relartivisht i lehte per debutuesit nga Kosova.

M.Kaso