Humb jetën pasi i shpërthen cigarja elektronike në fytyrë

0
39

Një i ri nga Teksasi humbi jetën pasi i shpërtheu cigarja elektronike në fytyrë.

25-vjeçari po pinte cigaren elektronike kur kjo e fundit plasi duke i coptuar arterien karotide.

William Brown vdiq në një spital në Fort Worth më 29 janar. Në certifikatën e vdekjes thuhet se ai humbi jetën nga infarkti cerebral dhe hernia, pasi mbeturinat nga cigarja elektronike i shpërthyen arterien e tij të majtë karotide.

Shpërthimi raportohet se ndodhi më 27 janar, në parkingun e një dyqani ku shitej duhan dhe bëheshin furnizime me gaz.

Menaxheri i dyqanit u shpreh se telefonoi ambulancën pas ngjarjes.

Brown shkoi në dyqan për ti kërkuar ndihmë për përdorimin e cigares elektronike, po nuk bleu gjë pasi aty nuk shitej ajo lloj marke.