Humb jetën reperi homoseksual, qëllohet tetë herë me armë

0
158

Reperi i njohur nga Porto Riko, Kevin Fret i cili ishte deklaruar si homoseksual është qëlluar për vdekje.

24-vjeçari  ishte reperi i parë që kishte treguar për orientimin e tij seksual.

“Nuk kam fjalë ta përshkruaj ndjenjën dhe dhimbjen që  kemi që humbëm një person me aq shumë ëndrra”, ka shkruar Rodriguez.

Me vdekjen e tij shkon në 22 numri i vrasjeve këtë vit në Porto Riko.

Reperi u përshkrua nga miqtë e tij si një artist i lindur dhe pasionant për muzikën.