Humbje e madhe për Shqipërinë, ndahet nga jeta poeti i njohur, autor i më shumë se 200 këngëve

0
11368
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Poeti i njohur, Hamit Aliaj, është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare. Lajmi i trishtë është bërë me dije nga gazetari Luan Rama, i cili  më herët bëri të ditur se poeti ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Ike në heshtje,

dhimbjen e more me vete,

për të mbetur përjetësisht

gjëmim mes malesh,

dhe këngë ndër zemra!

U prehsh në paqe e të ndrittë shpirti miku im!” shkruan Luan Rama.

Zjarr Tv Ad