“Hupe Sali, hupe”, Spiropali “shpërthen” ndaj Berishës: Të refuzuan nga veriu në jug! Shpresa jote ka përfunduar, eja të shijosh perëndimin e diellit në Shkodër

0
57
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ministrja socialiste Elisa Spiropali ka zgjedhur që fjalimin e saj në seancën e sotme parlamentare t’ia dedikojë fund e krye ish-kryeministrit Sali Berisha.

Spiropali i është kthyer Berishës, duke e quajtur humbës, teksa i tha se shqiptarët e refuzuan në zgjedhet e 14 majit, nga veriu në jug.

Ministrja socialiste nuk ngurroi ta thumbojë Berishën, duke e ftuar të shijojë perëndimin e diellit nga Shkodra, qytet që siç tha ajo u çlirua nga gjumi dhe në 4 vitet e ardhshme do të njohë zhvillim të madh falë drejtimit nga socialistët.

Pjesë nga fjala e Spiropalit në Kuvend:

Zjarr Tv Ad