I grabitën,dhe i therën marokenët/Indetifikohen të rinjtë që ishin shpallur në kërkim

0
353

Një 20-vjecar i identifikuar si R.Mehmeti është shpallur në kërkim pasi dhunoi e grabiti katër të huaj. Në bashkëpunim me dy të tjerë morën shtetasit e huaj nga Maroku dhe Siria në makinë,  ku i goditën me thikë dhe i morën paratë.

Për pasojë, një prej marokenëve ka mbetur i plagosur, jashtë rrezikut për jetën. Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje që të identifikojë vendndodhjen e të riut me bashkëpunëtorët.